Sezamki i chałwa

Kim jesteśmy

Od 1945 roku w samym sercu Łodzi unosi się zapach kuszącej słodkości z naszej fabryki, która jest znana z dbałości o tradycję i jakość wyrobów sezamowych. Spółka Unitop jest dziś nie tylko kluczowym wytwórcą chałwy i sezamków w Polsce, ale również jednym z największych producentów w tej kategorii w Europie.

Ponadto firma jest znanym eksporterem innych polskich wyrobów cukierniczych, takich jak krówki, wafelki czy karmelki. Udział eksportu w obrocie rocznym spółki wynosi około 75%. Mimo tego Polska jest jednym z kluczowych rynków w rozwoju firmy.

Tradycja i jakość od 1945 roku

Najwyższa jakość naszych produktów wynika z wysokich wymagań dotyczących jakości surowców i gotowych wyrobów oraz eksperckiej wiedzy i pasji ludzi, którzy tu pracują od lat. Dzięki temu możemy pochwalić się międzynarodowym certyfikatem jakości IFS oraz certyfikatem Koszer.

Przykładamy szczególną wagę do selekcji upraw pozyskiwanego sezamu. Dla nas surowiec musi cechować się czystością większą niż standardowo w branży – wystarczy jeden kamyk na kilkutonową dostawę, by jej nie przyjąć.

Do produkcji sezamków wybieramy m.in. ziarno afrykańskie znane ze słodkiego smaku i jakości, a dodatkowo prażymy je przed produkcją przekąski – co korzystnie wpływa na jej smak, a nie jest to regułą wśród producentów.

Wielkość ziarenek dla produkcji sezamków jest również istotna. Dlatego wybieramy tylko te większe i pełniejsze, a to sprawia, że sezamki są wyjątkowo chrupkie.

Chałwę wyrabiamy z ziarna zmielonego do postaci tahini. Produkując ją, dodatkowo zwracamy jeszcze większą uwagę na odpowiednią barwę sezamu i gęstość powstałej z ziarna masy. Nawet kilka ciemniejszych ziarenek może niekorzystnie wpłynąć na finalny kolor produktu, dlatego ten parametr jest tak ważny, aby zachować pełnię smaku i jakości chałwy, którą do dziś wyrabiamy ręcznie.

Znajdziesz nasze produkty na całym świecie

Długoletnie doświadczenie, innowacyjność oraz dbałość o smak i jakość spowodowały, że możemy poszczycić się współpracą z największymi sieciami detalicznymi zarówno w Polsce, jak i za granicą. Produkty Unitop są doceniane na niemal każdym kontynencie.

Poza Polską, jesteśmy przede wszystkim znanym eksporterem polskich słodyczy na Bliskim Wschodzie i w pozostałej części Europy. Nasze produkty można także znaleźć w Kanadzie, USA, Korei Południowej czy Australii – w sumie w ponad 40 krajach na całym świecie.

Dbamy
o otoczenie

Jako jeden z największych producentów chałwy i sezamków w Europie, przestrzegamy zasad dbania o środowisko. Opakowania wszystkich naszych linii produktowych nadają się do recyklingu, to dla nas bardzo ważne. W produkcji zrezygnowaliśmy też z wykorzystywania oleju palmowego, gdyż jego produkcja niewątpliwie szkodzi globalnemu środowisku.

Wspieramy lokalne
społeczności

Jako łódzki producent wspieramy przede wszystkim lokalne społeczeństwo. Nasze przekąski systematycznie przekazujemy do łódzkich domów dziecka czy fundacji zajmujących się pomocą kierowaną do dzieci. Ponadto w czasach COVID-19 przekazywaliśmy dodatkową pomoc do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej Curie w Zgierzu i do Banku Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana. Wspieramy również miejscowych pasjonatów zdrowszego i aktywnego stylu życia, tworzących inicjatywę „Droga Wolna”, sponsorując „Biegi Wzniesień Łódzkich”.

Nasza historia

 
W kwietniu 1945 roku inżynierowie J. Serwaczyk i T. Tarasiewicz założyli przedsiębiorstwo wytwarzające sztuczny miód, nazywając je Zakładami Przemysłowymi Optima. Choć dziś profil produkcji się zmienił, zakład przy ul. Struga 61 w budynku dawnej fabryki włókienniczej wciąż funkcjonuje, a słodka historia się toczy.
 
ZAMÓW ONLINE GDZIE KUPIĆ